İngiliz üretimi Tilapya görücüye çıktı

Tilapya’nın üretimi çoğunlukla Asya ve Güney Orta Amerika’dır. Şimdilerde ise İngiltere’de 4 çiftlikte üretilen Tilapya, Tesco Hipermarketleri’nde satışa hazırdır.

İngiliz Tilapyası , The Fish Company tarafından Yorkshire ve Lincolnshire çiftliklerinde yüksek standartlarda üretilmektedir.

The Fish Company’den Hamish Bichan, “Tilapya büyük ölçüde Asya ve Güney Orta Amerika’da yetişse de, ilk defa İngiliz yetiştirme taze tilapya bu ülkede üretilmektedir.” demektedir.

Bichan “Beyaz balıklar için sürekli ve etik olarak bir büyüyen bir pazar mevcuttur ve bunun gerçekleşmesine yardımcı olacağımıza inanıyoruz. Ürünlerimiz %100 İngiltere üretimidir ve hormon katkısı kesinlikle yoktur. Yetiştirilen stok kalitesi izlenebilir olduğu kadar GDO’suz ve süreklidir.” demektedir.

Skretting (dünyaca ünlü bir yem üreticisi) tarafından arz edilen yemlerin güvenli olduğuna dair,  hammaddelerin tüm bilgilerinin verildiği raporlara müşteriler sahiptir. Bu durumun en iyi sonucu olarak, müşterilerimiz hasattan 24-36 saat sonra tilapyaya sahip olmaktadırlar.

The Fish Company, balığın sağlığından emin olmak için yeni sirkülasyon sistemi kurdu ve  bunun ötesinde yüksek kalitede üretim protokollerini sağladı.

The Fish Company’nin yıllık üretimi 700 metrik ton olup;  balık marketlerine, Tesco ve M&J Seafood mağazalarına içi temizlenmiş tilapya arz etmektedir.

Arşive gitmek için tıklayınız

Paylaş: