Kalite Anlayışımız

Kalite, bir ihtiyaç değil gerekliliktir…

Özellikle, su ürünleri diğer gıda maddelerine oranla yüksek miktarda su ve protein içerir, bu da mikroorganizmalar için uygun bir ortam oluşturur.

Biz, Denizer ailesi olarak, avcılık, yetiştiricilik ve ithalat yolu ile üretimini yaptığımız tüm deniz ürünlerinde elde edebileceğimiz en üst kaliteyi sağlamaya çalışıyoruz. Gerek sektördeki konumumuz gerekse Balıkçılığa adadığımız hayatımızın bize vermiş olduğu sorumluluk çerçevesinde, özellikle ithal ürünlerde kendi geliştirmiş olduğumuz kalite standartlarını uyguluyoruz.

Her ürünümüz GlobalGAP,BRC ve/veya HACCP sertifikalı firmalarda üretiliyor… Yakalandığı bölgeden, ki tüm ambalajlarımızın üzerinde bu detay yer alıyor, size ulaşana kadar geçirdiği tüm evreler kontrolümüz altında tutuluyor. Ham ve işlenmiş ürünler istisnasız her ülkede üretim sırasında, bittikten sonra ve yükleme sırasında bağımsız kuruluşlar tarafından denetleniyor… Ülkemizde Tarım Bakanlığı’nın talep ettiği analizler haricinde bağımsız akredite laboratuarlarda tüm analizler yapılıyor ve tüm bu aşamalardan sonra ürün sizlere sunuluyor. Soğuk zincirin takibini yapmak için depo ve araçlarımızda ”casus”lar bulunuyor… Bu küçücük alet yardımıyla tüm depolarımız ve dağıtım araçlarımızın iç sıcaklıklarını merkezi sistemde kontrol ediyor ve en ufak bir değişiklikte müdahale ediyoruz.

İşlenmiş ürünlerimizde katkı maddesi veya kimyasal madde kesinlikle kullanılmıyor… Teknik olarak kullanmak zorunda olduğumuz glaze yöntemi ve miktarı, yani üretim sırasında ürünün dondurulmasında kullanılan ürünü korumaya yönelik buz uygulaması, hem ürün kimlik kartlarında hem de etiketlerde açık olarak yer alıyor. Biz yöntem olarak dünyada ve ülkemizde standart kabul edilen AOAC (Amerikan Resmi Analitik Kimyacılar Birliği) standartlarını kullanıyor ve size ürününüz çözdürüldükten sonra elinize geçecek olan net et miktarını da kimlik kartı ve etiketlerimizde bildiriyoruz. Bu konuda daha geniş bilgiye "Net Ağırlık Ölçüm Tanımlaması" linkimizden de ulaşabilirsiniz.

Tüm ürünlerimizi kendi ambalajlarımızda piyasaya sunuyoruz… Mesajımız çok net ve açık… Ürünümüzün arkasındayız ve bu markanın altındaki ürüne güveniyoruz…

Çünkü sloganımız çok açık;

BALIK SAĞLIKTIR…